Burundi Flag

İstanbul'daki Burundi Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Burundi Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Burundi Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Burundi Büyükelçiliğini ve diğer tüm Burundi konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Burundi Konsolosluğu
Burundian Consulate in Istanbul, Turkey ASC Hukuk Harmanci Giz Plaza Kat: 15 34410 Levent Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 284 98 82

Faks numarası:

(+90) (212) 284 98 83

Eposta:

murat.aksu@aschukuk.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Murat Aksu

Çalışma Saatleri:

Burundi Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Burundi ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Burundi Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Murat Aksu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 284 98 82 veya eposta murat.aksu@aschukuk.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Burundi Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Burundi Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Burundi, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Burundi konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Burundi konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Burundi konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Burundi Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Burundi konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Burundi Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Burundi Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Burundi konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Burundi için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Burundi konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 284 98 82 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Burundi konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Burundi konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.