Benin Flag

İzmir'daki Benin Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Benin Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Beninese Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Beninese Büyükelçiliğini ve diğer tüm Beninese konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Benin Konsolosluğu
Consular Trade Mission of Benin in Izmir, Turkey - South-Balkans Consular Trade Mission of Benin - 280Sk - Kilic Reis Mah - Konak - Izmir - Turkiye ONLY TRADE MISSION

Telefon numarası:

(+90) (232) 608 64 19

Faks numarası:

(+90) (232) 608 64 18

Eposta:

uaizmir@benin-diplomatie.org

Websitesi:

benin-diplomatie.org

Konsolos:

Trade Mission

Çalışma Saatleri:

By appointment ONLY TRADE MISSION

Benin Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Beninese ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Benin Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Trade Mission tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (232) 608 64 19 veya eposta uaizmir@benin-diplomatie.org ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Beninese Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Beninese Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Benin, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Beninese konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Beninese konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Beninese konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Benin Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Beninese konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Benin Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İzmir’daki Beninese Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Beninese konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Benin için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Beninese konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (232) 608 64 19 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Beninese konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Beninese konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.