Bangladeş Flag

İstanbul'daki Bangladeş Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Bangladeş Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Bangladeş Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Bangladeş Büyükelçiliğini ve diğer tüm Bangladeş konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Bangladeş Konsolosluğu
Bangladeshi Consulate General in Istanbul, Turkey Beyekdere Cad. No. 121 Ercan han Kat.5 Gayrettepe Mecidiyekey Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 347-5808 / 09 / 10

Faks numarası:

(+90) (212) 347-5816

Eposta:

bdcgistanbul@ttmail.com selka@selkakimya.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Manjurul Karim Khan Chowdhury

Çalışma Saatleri:

09.00-17.00

Bangladeş Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Bangladeş ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Bangladeş Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Manjurul Karim Khan Chowdhury tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 347-5808 / 09 / 10 veya eposta bdcgistanbul@ttmail.com selka@selkakimya.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Bangladeş Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Bangladeş Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Bangladeş, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Bangladeş konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Bangladeş konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Bangladeş konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Bangladeş Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Bangladeş konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Bangladeş Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Bangladeş Büyükelçiliği

İstanbul’daki Bangladeş Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Bangladeş konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Bangladeş için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Bangladeş konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 347-5808 / 09 / 10 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Bangladeş konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Bangladeş konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.