Venezuela Flag

İstanbul'daki Venezuela Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Venezuela Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Venezuela Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Venezuela Büyükelçiliğini ve diğer tüm Venezuela konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Venezuela Konsolosluğu
Venezuelan Consulate General in Istanbul, Turkey Tesvikiye Mah. Hakki Yeten Cad. Terrace Fulya Center No: 11/65 Sisli Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 215 62 08 / 9

Faks numarası:

(+90) (212) 215 62 06

Eposta:

consulvene_tur@hotmail.com consulvene_ist@ttmail.com

Websitesi:

Konsolos:

Dr Jose Gregorio Bracho Reyes

Çalışma Saatleri:

Venezuela Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Venezuela ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Venezuela Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Dr Jose Gregorio Bracho Reyes tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 215 62 08 / 9 veya eposta consulvene_tur@hotmail.com consulvene_ist@ttmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Venezuela Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Venezuela Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Venezuela, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Venezuela konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Venezuela konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Venezuela konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Venezuela Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Venezuela konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Venezuela Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Venezuela Büyükelçiliği

İstanbul’daki Venezuela Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Venezuela konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Venezuela için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Venezuela konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 215 62 08 / 9 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Venezuela konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Venezuela konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.