Birleşik Arap Emirlikleri Flag

İstanbul'daki Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Uruguay Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Uruguay Büyükelçiliğini ve diğer tüm Uruguay konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu
United Arab Emirates Consulate General in Istanbul, Turkey Konaklar mah., Meeeli Sok. No:11, 34330 4. Levent Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 317 92 57 / 8

Faks numarası:

(+90) (212) 278 05 70 or 07

Eposta:

istanbul@uaeconsulate.com.tr istanbul@mofa.gov.ae

Websitesi:

www.uaeconsulate.com.tr

Konsolos:

Mr Saif Alshamisi

Çalışma Saatleri:

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Uruguay ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Saif Alshamisi tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 317 92 57 / 8 veya eposta istanbul@uaeconsulate.com.tr istanbul@mofa.gov.ae ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Uruguay Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Uruguay Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Uruguay konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Uruguay konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Uruguay konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Uruguay konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği

İstanbul’daki Uruguay Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Uruguay konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Uruguay konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 317 92 57 / 8 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Uruguay konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Uruguay konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.