Türkmenistan Flag

İstanbul'daki Türkmenistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Türkmenistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Türkmen Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Türkmen Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türkmen konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Türkmenistan Konsolosluğu
Turkmen Consulate General in Istanbul, Turkey Gazi Evrenos Cad. Baharistan Sok. No: 13 Yesilkey Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 662 02 21 to 3

Faks numarası:

(+90) (212) 662 02 24

Eposta:

stambultmcons@gmail.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Orazmukhamed Charyev

Çalışma Saatleri:

09.00-12.30 and 17.00-18.00

Türkmenistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Türkmen ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Türkmenistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Orazmukhamed Charyev tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 662 02 21 to 3 veya eposta stambultmcons@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türkmen Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Türkmen Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkmenistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türkmen konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türkmen konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Türkmen konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Türkmenistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Türkmen konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Türkmenistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Türkmenistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Türkmen Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türkmen konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Türkmenistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türkmen konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 662 02 21 to 3 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Türkmen konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türkmen konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.