Norveç Flag

İzmir'daki Norveç Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Norveç Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Norveç Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Norveç Büyükelçiliğini ve diğer tüm Norveç konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Norveç Konsolosluğu
Norwegian Honorary Consulate in Izmir, Turkey -CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED-

Telefon numarası:

(+90) 312 408 48 00 (Embassy in Ankara)

Faks numarası:

Eposta:

emb.ankara@mfa.no

Websitesi:

norway.no/en/turkey

Konsolos:

Vacant

Çalışma Saatleri:

-CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED-

Norveç Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Norveç ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Norveç Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Vacant tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 312 408 48 00 (Embassy in Ankara) veya eposta emb.ankara@mfa.no ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Norveç Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Norveç Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Norveç, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Norveç konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Norveç konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Norveç konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Alanya, Antalya, İskenderun, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Norveç Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Norveç konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Norveç Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Norveç Büyükelçiliği

İzmir’daki Norveç Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Norveç konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Norveç için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Norveç konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 312 408 48 00 (Embassy in Ankara) ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Norveç konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Norveç konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.