Kuveyt Flag

İstanbul'daki Kuveyt Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kuveyt Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kuveyt Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kuveyt Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kuveyt konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kuveyt Konsolosluğu
Kuwaiti Consulate General in Istanbul, Turkey Cebeci Caddesi No: 22 Akatlar, Etiler Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 351 18 88

Faks numarası:

(+90) (212) 352 76 60

Eposta:

consulatekuwaitistanbul@yahoo.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Sheikh Fahad Salim S. N. Alsabah

Çalışma Saatleri:

09:00 - 15:00

Kuveyt Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kuveyt ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kuveyt Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Sheikh Fahad Salim S. N. Alsabah tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 351 18 88 veya eposta consulatekuwaitistanbul@yahoo.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kuveyt Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kuveyt Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kuveyt, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kuveyt konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kuveyt konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kuveyt konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Kuveyt Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kuveyt konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kuveyt Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Kuveyt Büyükelçiliği

İstanbul’daki Kuveyt Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kuveyt konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kuveyt için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kuveyt konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 351 18 88 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kuveyt konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kuveyt konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.