İran Flag

Erzurum'daki İran Konsolosluğu

Türkiye Flag

Erzurum'daki İran Konsolosluğu. Bu sayfada, Erzurum'daki İran Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İran Büyükelçiliğini ve diğer tüm İran konsolosluklarını görebilirsiniz.

Erzurum'daki İran Konsolosluğu
Iranian Consulate General in Erzurum, Turkey Alparslan Bulvari, Osman Gazi mah., 201. sok. Eres Yapi Kooperatifi, D Blok, Yildizkent Erzurum Turkey

Telefon numarası:

(+90) (442) 315 99 83

Faks numarası:

(+90) (442) 316 11 82

Eposta:

irankonsoloslugu@mynet.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Mahmoud Heidari

Çalışma Saatleri:

08:30 - 17:00

İran Konsolosluğu - Erzurum’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İran ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Erzurum'daki İran Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Mahmoud Heidari tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (442) 315 99 83 veya eposta irankonsoloslugu@mynet.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İran Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Erzurum'daki İran Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Erzurum Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İran, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İran konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İran konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İran konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Erzurum, İstanbul ve Trabzon

Türkiye'daki İran Büyükelçiliği - Erzurum'daki veya Türkiye'daki diğer bir İran konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İran Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İran Büyükelçiliği

Erzurum’daki İran Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Erzurum’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İran konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İran için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İran konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (442) 315 99 83 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İran konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İran konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.