Beyaz Rusya Flag

İstanbul'daki Beyaz Rusya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Beyaz Rusya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Belarus Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Belarus Büyükelçiliğini ve diğer tüm Belarus konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Beyaz Rusya Konsolosluğu
Belarussian Consulate General in Istanbul, Turkey Birgel sok. Toros, villa No:1/B Florya, Bakirkey Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 573 66 31

Faks numarası:

(+90) 212 573 66 71

Eposta:

istanbul@mfa.gov.by

Websitesi:

turkey.mfa.gov.by

Konsolos:

Mr Igor Bely

Çalışma Saatleri:

Beyaz Rusya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Belarus ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Beyaz Rusya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Igor Bely tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 573 66 31 veya eposta istanbul@mfa.gov.by ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Belarus Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Belarus Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Beyaz Rusya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Belarus konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Belarus konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Belarus konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Adana, Alanya, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Beyaz Rusya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Belarus konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Beyaz Rusya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Beyaz Rusya Büyükelçiliği

İstanbul’daki Belarus Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Belarus konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Beyaz Rusya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Belarus konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 573 66 31 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Belarus konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Belarus konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.