Avustralya Flag

Çanakkale'daki Avustralya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Çanakkale'daki Avustralya Konsolosluğu. Bu sayfada, Çanakkale'daki Avustralya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Avustralya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Avustralya konsolosluklarını görebilirsiniz.

Çanakkale'daki Avustralya Konsolosluğu
Australian Consulate in Canakkale, Turkey Kolin Hotel Bogazkent Mevkii 17100 Kepez, eanakkale Turkey

Telefon numarası:

(+90) (286) 218 17 21

Faks numarası:

(+90) (286) 218 17 24

Eposta:

canakkale.consulate@dfat.gov.au

Websitesi:

Konsolos:

Mr Nicholas Sergi

Çalışma Saatleri:

08:30 -17:00

Avustralya Konsolosluğu - Çanakkale’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Avustralya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Çanakkale'daki Avustralya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Nicholas Sergi tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (286) 218 17 21 veya eposta canakkale.consulate@dfat.gov.au ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Avustralya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Çanakkale'daki Avustralya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çanakkale Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Avustralya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Avustralya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Avustralya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Avustralya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Çanakkale ve İstanbul

Türkiye'daki Avustralya Büyükelçiliği - Çanakkale'daki veya Türkiye'daki diğer bir Avustralya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Avustralya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Avustralya Büyükelçiliği

Çanakkale’daki Avustralya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Çanakkale’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Avustralya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Avustralya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Avustralya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (286) 218 17 21 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Avustralya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Avustralya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.