Cezayir Flag

İstanbul'daki Cezayir Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Cezayir Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Cezayir Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Cezayir Büyükelçiliğini ve diğer tüm Cezayir konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Cezayir Konsolosluğu
Algerian Consulate General in Istanbul, Turkey Gazeteciler Sitesi 23, Temmuz Meydani No: 7 34394 Sisli Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 356 95 16

Faks numarası:

(+90) (212) 356 95 15

Eposta:

istconsalg@yahoo.fr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Rachid Meddah

Çalışma Saatleri:

09:00-17:00

Cezayir Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Cezayir ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Cezayir Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Rachid Meddah tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 356 95 16 veya eposta istconsalg@yahoo.fr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Cezayir Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Cezayir Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Cezayir, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Cezayir konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Cezayir konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Cezayir konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Cezayir Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Cezayir konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Cezayir Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Cezayir Büyükelçiliği

İstanbul’daki Cezayir Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Cezayir konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Cezayir için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Cezayir konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 356 95 16 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Cezayir konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Cezayir konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.