Türkiye Flag

Ponta Delgada'daki Türkiye Konsolosluğu

Portekiz Flag

Ponta Delgada'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Ponta Delgada'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Portekiz'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Portekiz da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Ponta Delgada'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate in Ponta Delgada, Portugal Rua Dr. Antonio Cemara, 35 9500 - 459 Faje de Baixo Portugal

Telefon numarası:

(+351) 296 381 403

Faks numarası:

Eposta:

fteves@sapo.pt

Websitesi:

Konsolos:

Mr Francisco Eduardo Coue Teves

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Ponta Delgada’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Portekiz’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Ponta Delgada'daki Türkiye Konsolosluğu, Portekiz Konsolosu Mr Francisco Eduardo Coue Teves tarafından yönetilmektedir ve telefon (+351) 296 381 403 veya eposta fteves@sapo.pt ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Ponta Delgada'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ponta Delgada Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Portekiz’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Portekiz’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Aveiro, Funchal ve Ponta Delgada

Portekiz'daki Türkiye Büyükelçiliği - Ponta Delgada'daki veya Portekiz'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Portekiz'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Lizbon’daki Türkiye Büyükelçiliği

Ponta Delgada’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ponta Delgada’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Portekiz ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+351) 296 381 403 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Portekiz’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.