Türkiye Flag

Erbil'daki Türkiye Konsolosluğu

Irak Flag

Erbil'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Erbil'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Irak'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Irak da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Erbil'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Erbil, Iraq Ster Tower, 11th Floor Gulan Street Erbil Iraq

Telefon numarası:

(+964) 66 224 62 32 / 33 (+964) 750 336 10 21 / 33

Faks numarası:

Eposta:

consulate.erbil@mfa.gov.tr

Websitesi:

erbil.bk.mfa.gov.tr

Konsolos:

Mehmet Aydin Selcen

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Erbil’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Irak’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Erbil'daki Türkiye Konsolosluğu, Irak Konsolosu Mehmet Aydin Selcen tarafından yönetilmektedir ve telefon (+964) 66 224 62 32 / 33 (+964) 750 336 10 21 / 33 veya eposta consulate.erbil@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Erbil'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Erbil Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Irak’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Irak’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Basra, Erbil ve Mosul

Irak'daki Türkiye Büyükelçiliği - Erbil'daki veya Irak'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Irak'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Bağdat’daki Türkiye Büyükelçiliği

Erbil’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Erbil’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Irak ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+964) 66 224 62 32 / 33 (+964) 750 336 10 21 / 33 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Irak’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.