Almanya Flag

Bodrum'daki Almanya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Bodrum'daki Almanya Konsolosluğu. Bu sayfada, Bodrum'daki Alman Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Alman Büyükelçiliğini ve diğer tüm Alman konsolosluklarını görebilirsiniz.

Bodrum'daki Almanya Konsolosluğu
German Honorary Consulate in Bodrum, Turkey Kanuni Sultan Seleyman Caddesi No. 15 48400 Bitez-Bodrum-Mugla Turkey

Telefon numarası:

(+90) (252) 363 92 85 / 82 87

Faks numarası:

(+90) (252) 363 86 94

Eposta:

bodrum@hk-diplo.de

Websitesi:

Konsolos:

Gelay Kaman Kaplan

Çalışma Saatleri:

Almanya Konsolosluğu - Bodrum’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Alman ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Bodrum'daki Almanya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Gelay Kaman Kaplan tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (252) 363 92 85 / 82 87 veya eposta bodrum@hk-diplo.de ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Alman Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Bodrum'daki Alman Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bodrum Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Almanya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Alman konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Alman konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Alman konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Adana, Antalya, Bodrum, Bursa, Edirne, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Trabzon

Türkiye'daki Almanya Büyükelçiliği - Bodrum'daki veya Türkiye'daki diğer bir Alman konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Almanya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Almanya Büyükelçiliği

Bodrum’daki Alman Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Bodrum’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Alman konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Almanya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Alman konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (252) 363 92 85 / 82 87 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Alman konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Alman konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.