Güney Kore Flag

İstanbul'daki Güney Kore Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Güney Kore Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Güney Kore Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Güney Kore Büyükelçiliğini ve diğer tüm Güney Kore konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Güney Kore Konsolosluğu
South Korean Consulate General in Istanbul, Turkey Kaptanpasa Mah, Piyalepasa, Bulvari No. 73 Ortadogu Plaza, Kat. 18 Okmeydani 34484 Sisli Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 368 - 8368

Faks numarası:

(+90) (212) 320 - 7413

Eposta:

istanbul@mofat.go.kr

Websitesi:

tur-istanbul.mofat.go.kr

Konsolos:

Mr Hong Jong-kyoung

Çalışma Saatleri:

Güney Kore Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Güney Kore ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Güney Kore Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Hong Jong-kyoung tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 368 - 8368 veya eposta istanbul@mofat.go.kr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Güney Kore Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Güney Kore Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Güney Kore, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Güney Kore konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Güney Kore konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Güney Kore konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Güney Kore Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Güney Kore konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Güney Kore Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Güney Kore Büyükelçiliği

İstanbul’daki Güney Kore Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Güney Kore konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Güney Kore için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Güney Kore konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 368 - 8368 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Güney Kore konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Güney Kore konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.