Türkiye Flag

Ciudad del Este'daki Türkiye Konsolosluğu

Paraguay Flag

Ciudad del Este'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Ciudad del Este'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Paraguay'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Paraguay da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Ciudad del Este'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate in Ciudad del Este, Paraguay Av. Monseeor Rodriguez s/n entre Itaybate y Rubio eu Edificio Mannah 10 Piso A Ciudad del Este Paraguay

Telefon numarası:

(+595) (61) 513-742

Faks numarası:

(+595) (61) 501-106

Eposta:

secretariagral@consuladoturquia.org.py

Websitesi:

Konsolos:

Mr ohamad Said Mannah

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Ciudad del Este’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Paraguay’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Ciudad del Este'daki Türkiye Konsolosluğu, Paraguay Konsolosu Mr ohamad Said Mannah tarafından yönetilmektedir ve telefon (+595) (61) 513-742 veya eposta secretariagral@consuladoturquia.org.py ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Ciudad del Este'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ciudad del Este Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Paraguay’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Paraguay’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Asuncion ve Ciudad del Este

Paraguay'daki Türkiye Büyükelçiliği - Ciudad del Este'daki veya Paraguay'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Paraguay'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Ciudad del Este’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ciudad del Este’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Paraguay ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+595) (61) 513-742 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Paraguay’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.