Brezilya Flag

Gaziantep'daki Brezilya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Gaziantep'daki Brezilya Konsolosluğu. Bu sayfada, Gaziantep'daki Brezilya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Brezilya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Brezilya konsolosluklarını görebilirsiniz.

Gaziantep'daki Brezilya Konsolosluğu
Brazilian Consulate in Gaziantep, Turkey 4. Organize Sanayii Belgesi 83422 Nolu Cadde, No:10 PK: 39 Gaziantep Turkey

Telefon numarası:

(+90) 342 357 03 30

Faks numarası:

(+90) 342 357 03 46

Eposta:

murat@koksan.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Muhammet Murat Kekoglu

Çalışma Saatleri:

Brezilya Konsolosluğu - Gaziantep’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Brezilya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Gaziantep'daki Brezilya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Muhammet Murat Kekoglu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 342 357 03 30 veya eposta murat@koksan.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Brezilya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Gaziantep'daki Brezilya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Brezilya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Brezilya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Brezilya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Brezilya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Adana, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Brezilya Büyükelçiliği - Gaziantep'daki veya Türkiye'daki diğer bir Brezilya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Brezilya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Brezilya Büyükelçiliği

Gaziantep’daki Brezilya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Gaziantep’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Brezilya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Brezilya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Brezilya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 342 357 03 30 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Brezilya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Brezilya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.