Türkiye Flag

Karaçi'daki Türkiye Konsolosluğu

Pakistan Flag

Karaçi'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Karaçi'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Pakistan'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Pakistan da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Karaçi'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Karachi, Pakistan House No: 29-A Khayaban-e Hafiz, Phase V Defence Housing Authority Karachi Pakistan

Telefon numarası:

(+92) 21 3587 43 34 (+92) 21 3587 41 94

Faks numarası:

(+92) 21 587 46 91

Eposta:

consulate.karachi@mfa.gov.tr

Websitesi:

karachi.cg.mfa.gov.tr

Konsolos:

Mr Murat Mustafa Onart

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Karaçi’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Pakistan’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Karaçi'daki Türkiye Konsolosluğu, Pakistan Konsolosu Mr Murat Mustafa Onart tarafından yönetilmektedir ve telefon (+92) 21 3587 43 34 (+92) 21 3587 41 94 veya eposta consulate.karachi@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Karaçi'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Karaçi Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Pakistan’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Pakistan’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Faisalabad, Karaçi ve Lahor

Pakistan'daki Türkiye Büyükelçiliği - Karaçi'daki veya Pakistan'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Pakistan'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  İslamabad’daki Türkiye Büyükelçiliği

Karaçi’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Karaçi’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Pakistan ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+92) 21 3587 43 34 (+92) 21 3587 41 94 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Pakistan’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.