Türkiye Flag

Cidde'daki Türkiye Konsolosluğu

Suudi Arabistan Flag

Cidde'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Cidde'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Suudi Arabistan'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Suudi Arabistan da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Cidde'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Jeddah, Saudi Arabia Medinah Road, Al-Arafat Street Al-Hamra P.O. Box 70 Jeddah 21411 Saudi Arabia

Telefon numarası:

(+966) 2 660 16 07 (+966) 2 665 48 73

Faks numarası:

(+966) 2 665 22 80

Eposta:

consulate.jeddah@mfa.gov.tr

Websitesi:

jeddah.cg.mfa.gov.tr

Konsolos:

Mr Salih Mutlu Sen

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Cidde’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Suudi Arabistan’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Cidde'daki Türkiye Konsolosluğu, Suudi Arabistan Konsolosu Mr Salih Mutlu Sen tarafından yönetilmektedir ve telefon (+966) 2 660 16 07 (+966) 2 665 48 73 veya eposta consulate.jeddah@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Cidde'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Cidde Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Suudi Arabistan’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Suudi Arabistan’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Cidde

Suudi Arabistan'daki Türkiye Büyükelçiliği - Cidde'daki veya Suudi Arabistan'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Suudi Arabistan'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Riyad’daki Türkiye Büyükelçiliği

Cidde’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Cidde’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Suudi Arabistan ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+966) 2 660 16 07 (+966) 2 665 48 73 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Suudi Arabistan’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.