Hindistan Flag

Bodrum'daki Hindistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

Bodrum'daki Hindistan Konsolosluğu. Bu sayfada, Bodrum'daki Hint Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Hint Büyükelçiliğini ve diğer tüm Hint konsolosluklarını görebilirsiniz.

Bodrum'daki Hindistan Konsolosluğu
Indian Consulate General in Bodrum, Turkey Yalikavak Yat Limani Yatirimlar A.S. Bodrum Turkey

Telefon numarası:

(+90) (252) 385 32 80

Faks numarası:

(+90) (252) 385 32 81

Eposta:

cjkamhi@profilo.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Cefi Kamhi

Çalışma Saatleri:

Hindistan Konsolosluğu - Bodrum’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Hint ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Bodrum'daki Hindistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Cefi Kamhi tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (252) 385 32 80 veya eposta cjkamhi@profilo.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Hint Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Bodrum'daki Hint Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bodrum Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Hindistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Hint konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Hint konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Hint konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Bodrum, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Hindistan Büyükelçiliği - Bodrum'daki veya Türkiye'daki diğer bir Hint konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Hindistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Hindistan Büyükelçiliği

Bodrum’daki Hint Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Bodrum’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Hint konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Hindistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Hint konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (252) 385 32 80 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Hint konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Hint konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.