Türkiye Flag

Port Moresby'daki Türkiye Konsolosluğu

Papua New Gine Flag

Port Moresby'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Port Moresby'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Papua New Gine'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Papua New Gine da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Port Moresby'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate in Port Moresby, Papua New Guinea P.O. Box 1785 Boroko, NCD Port Moresby Papua New Guinea

Telefon numarası:

(+675) 325 48 96

Faks numarası:

(+675) 325 48 96

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Port Moresby’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Papua New Gine’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Port Moresby'daki Türkiye Konsolosluğu, Papua New Gine Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+675) 325 48 96 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Port Moresby'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Port Moresby Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Papua New Gine’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Papua New Gine’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Port Moresby

Papua New Gine'daki Türkiye Büyükelçiliği - Port Moresby'daki veya Papua New Gine'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Papua New Gine'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Port Moresby’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Port Moresby’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Papua New Gine ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+675) 325 48 96 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Papua New Gine’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.