Somali Flag

İstanbul'daki Somali Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Somali Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Soma Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Soma Büyükelçiliğini ve diğer tüm Soma konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Somali Konsolosluğu
Somali Consulate in Istanbul, Turkey Cobancesme Kalender Sok. No:8 34196 Bahcelievler Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 452 20 15 (+90) 212 452 18 06

Faks numarası:

(+90) 212 503 73 08

Eposta:

sermetcetin@ase.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Sermet Cetin

Çalışma Saatleri:

09.00-17.00

Somali Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Soma ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Somali Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Sermet Cetin tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 452 20 15 (+90) 212 452 18 06 veya eposta sermetcetin@ase.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Soma Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Soma Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Somali, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Soma konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Soma konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Soma konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Somali Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Soma konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Somali Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Somali Büyükelçiliği

İstanbul’daki Soma Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Soma konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Somali için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Soma konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 452 20 15 (+90) 212 452 18 06 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Soma konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Soma konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.