Suriye Flag

Gaziantep'daki Suriye Konsolosluğu

Türkiye Flag

Gaziantep'daki Suriye Konsolosluğu. Bu sayfada, Gaziantep'daki Suriye Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Suriye Büyükelçiliğini ve diğer tüm Suriye konsolosluklarını görebilirsiniz.

Gaziantep'daki Suriye Konsolosluğu
Syrian Consulate General in Gaziantep, Turkey Kemal Keker Cad. Alleben Mah. No:16 Gaziantep Turkey

Telefon numarası:

(+90) (342) 232 60 47 (+90) (342) 232 39 37

Faks numarası:

(+90) (342) 232 39 38

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Mr Haitham Saad

Çalışma Saatleri:

08:30-15:00

Suriye Konsolosluğu - Gaziantep’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Suriye ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Gaziantep'daki Suriye Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Haitham Saad tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (342) 232 60 47 (+90) (342) 232 39 37 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Suriye Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Gaziantep'daki Suriye Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Suriye, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Suriye konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Suriye konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Suriye konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Gaziantep ve İstanbul

Türkiye'daki Suriye Büyükelçiliği - Gaziantep'daki veya Türkiye'daki diğer bir Suriye konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Suriye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Suriye Büyükelçiliği

Gaziantep’daki Suriye Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Gaziantep’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Suriye konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Suriye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Suriye konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (342) 232 60 47 (+90) (342) 232 39 37 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Suriye konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Suriye konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.