Türkiye Flag

Filibe'daki Türkiye Konsolosluğu

Bulgaristan Flag

Filibe'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Filibe'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Bulgaristan'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Bulgaristan da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Filibe'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Plovdiv, Bulgaria 10, Philippe Makedonski Street 4000 Plovdiv Bulgaria

Telefon numarası:

(+359) 32 275 160 -163

Faks numarası:

(+359) 32 62 48 39

Eposta:

consulate.plovdiv@mfa.gov.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Rasim Sen

Çalışma Saatleri:

09:00-12:00 and 14:00-18:00

Türkiye Konsolosluğu - Filibe’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Bulgaristan’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Filibe'daki Türkiye Konsolosluğu, Bulgaristan Konsolosu Mr Rasim Sen tarafından yönetilmektedir ve telefon (+359) 32 275 160 -163 veya eposta consulate.plovdiv@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Filibe'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Filibe Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Bulgaristan’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Bulgaristan’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Burgaz ve Filibe

Bulgaristan'daki Türkiye Büyükelçiliği - Filibe'daki veya Bulgaristan'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Bulgaristan'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Sofya’daki Türkiye Büyükelçiliği

Filibe’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Filibe’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Bulgaristan ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+359) 32 275 160 -163 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Bulgaristan’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.