Türkiye Flag

Saint Petersburg'daki Türkiye Konsolosluğu

Rusya Flag

Saint Petersburg'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Saint Petersburg'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Rusya'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Rusya da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Saint Petersburg'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in St. Petersburg, Russia 7-ya Sovetskaya Ulitsa 24 191036 St. Petersburg Russia

Telefon numarası:

(+7) 812 577 18 12 (+7) 812 577 19 88

Faks numarası:

(+7) 812 312 41 41

Eposta:

consulate.stpetersburg@mfa.gov.tr

Websitesi:

stpetersburg.cg.mfa.gov.tr

Konsolos:

Mr Tanju Bilgic

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Saint Petersburg’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Rusya’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Saint Petersburg'daki Türkiye Konsolosluğu, Rusya Konsolosu Mr Tanju Bilgic tarafından yönetilmektedir ve telefon (+7) 812 577 18 12 (+7) 812 577 19 88 veya eposta consulate.stpetersburg@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Saint Petersburg'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Saint Petersburg Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Rusya’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Rusya’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Kazan, Novorossiysk ve Saint Petersburg

Rusya'daki Türkiye Büyükelçiliği - Saint Petersburg'daki veya Rusya'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Rusya'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Moskova’daki Türkiye Büyükelçiliği

Saint Petersburg’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Saint Petersburg’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Rusya ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+7) 812 577 18 12 (+7) 812 577 19 88 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Rusya’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.