Türkiye Flag

Majuro'daki Türkiye Konsolosluğu

Marshall Adaları Flag

Majuro'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Majuro'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Marshall Adaları'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Marshall Adaları da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Majuro'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate in Majuro, the Marshall Islands RRE Building, Downtown Uliga P.O. Box 1 Majuro, MH 96960 Marshall Islands

Telefon numarası:

(+692) 625-3250

Faks numarası:

(+692) 625-3505

Eposta:

administration@rreinc.com

Websitesi:

Konsolos:

Ramsey Reimers

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Majuro’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Marshall Adaları’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Majuro'daki Türkiye Konsolosluğu, Marshall Adaları Konsolosu Ramsey Reimers tarafından yönetilmektedir ve telefon (+692) 625-3250 veya eposta administration@rreinc.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Majuro'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Majuro Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Marshall Adaları’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Marshall Adaları’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Majuro

Marshall Adaları'daki Türkiye Büyükelçiliği - Majuro'daki veya Marshall Adaları'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Marshall Adaları'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Majuro’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Majuro’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Marshall Adaları ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+692) 625-3250 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Marshall Adaları’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.