Türkiye Flag

Bangui'daki Türkiye Konsolosluğu

Orta Afrika Cumhuriyeti Flag

Bangui'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Bangui'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Orta Afrika Cumhuriyeti'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Orta Afrika Cumhuriyeti da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Bangui'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Bangui, the Central African Republic Groupe Kamach Avenue David Dacko B.P. 804 Bangui Central African Republic

Telefon numarası:

(+236) 72 25 00 01 (+236) 21 61 18 05

Faks numarası:

(+236) 21 61 56 60

Eposta:

groupekamach2@yahoo.fr info@groupekamach.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Ichame Kamache

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Bangui’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Orta Afrika Cumhuriyeti’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Bangui'daki Türkiye Konsolosluğu, Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosu Mr Ichame Kamache tarafından yönetilmektedir ve telefon (+236) 72 25 00 01 (+236) 21 61 18 05 veya eposta groupekamach2@yahoo.fr info@groupekamach.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Bangui'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bangui Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Orta Afrika Cumhuriyeti’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Orta Afrika Cumhuriyeti’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Bangui

Orta Afrika Cumhuriyeti'daki Türkiye Büyükelçiliği - Bangui'daki veya Orta Afrika Cumhuriyeti'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Orta Afrika Cumhuriyeti'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Bangui’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Bangui’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Orta Afrika Cumhuriyeti ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+236) 72 25 00 01 (+236) 21 61 18 05 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Orta Afrika Cumhuriyeti’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.