Türkiye Flag

Rotterdam'daki Türkiye Konsolosluğu

Hollanda Flag

Rotterdam'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Rotterdam'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Hollanda'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Hollanda da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Rotterdam'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Rotterdam, the Netherlands Westblaak 2 3012 KK Rotterdam Netherlands

Telefon numarası:

(+31) 10 - 201 20 00

Faks numarası:

(+31) 10 - 201 20 50

Eposta:

consulate.rotterdam@mfa.gov.tr

Websitesi:

rotterdam.cg.mfa.gov.tr

Konsolos:

Togan Oral

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Rotterdam’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Hollanda’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Rotterdam'daki Türkiye Konsolosluğu, Hollanda Konsolosu Togan Oral tarafından yönetilmektedir ve telefon (+31) 10 - 201 20 00 veya eposta consulate.rotterdam@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Rotterdam'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Rotterdam Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Hollanda’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Hollanda’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Amsterdam, Deventer, Leiden ve Rotterdam

Hollanda'daki Türkiye Büyükelçiliği - Rotterdam'daki veya Hollanda'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Hollanda'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Lahey’daki Türkiye Büyükelçiliği

Rotterdam’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Rotterdam’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Hollanda ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+31) 10 - 201 20 00 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Hollanda’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.