Afganistan Flag

İstanbul'daki Afganistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Afganistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Afgan Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Afgan Büyükelçiliğini ve diğer tüm Afgan konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Afganistan Konsolosluğu
Afghan Consulate General in Istanbul, Turkey Cumhuryet Cad : Umac Apt 93 Kat: 5 Elmadag-Sisli Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 343 87 22

Faks numarası:

(+90) 212 343 87 32

Eposta:

afghancgist@yahoo.com info@afghanconsulateistanbul.com

Websitesi:

www.afghanconsulateistanbul.com

Konsolos:

Mr Mohammad Sarwar Mujadedy

Çalışma Saatleri:

09.00-14.00

Afganistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Afgan ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Afganistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Mohammad Sarwar Mujadedy tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 343 87 22 veya eposta afghancgist@yahoo.com info@afghanconsulateistanbul.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Afgan Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Afgan Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Afganistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Afgan konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Afgan konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Afgan konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Afganistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Afgan konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Afganistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Afganistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Afgan Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Afgan konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Afganistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Afgan konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 343 87 22 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Afgan konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Afgan konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.