Katar Flag

İstanbul'daki Katar Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Katar Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Katar Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Katar Büyükelçiliğini ve diğer tüm Katar konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Katar Konsolosluğu
Qatari Consulate General in Istanbul, Turkey Yenikey Mah. estinye Mevkii Balbandere Cad. Hilpark Evleri Yolu Hilpark Suites Sitesi No:2 Sareyer 34464 Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 229 99 55

Faks numarası:

(+90) (212) 323 47 29

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Mr Mohammed bin Ali Sultan Alali Almadeed

Çalışma Saatleri:

Katar Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Katar ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Katar Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Mohammed bin Ali Sultan Alali Almadeed tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 229 99 55 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Katar Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Katar Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Katar, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Katar konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Katar konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Katar konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Katar Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Katar konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Katar Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Katar Büyükelçiliği

İstanbul’daki Katar Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Katar konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Katar için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Katar konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 229 99 55 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Katar konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Katar konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.