Bahreyn Flag

İstanbul'daki Bahreyn Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Bahreyn Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Bahreyn Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Bahreyn Büyükelçiliğini ve diğer tüm Bahreyn konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Bahreyn Konsolosluğu
Bahraini Consulate General in Istanbul, Turkey Fahrettin Kerim Gekay Cad. No:34 Altunizade 34662 eskedar Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 216 544 24 62 (+90) 216 544 24 00

Faks numarası:

(+90) 216 544 24 18

Eposta:

abdullah@eksim.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Abdullah Tivnikli

Çalışma Saatleri:

Bahreyn Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Bahreyn ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Bahreyn Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Abdullah Tivnikli tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 216 544 24 62 (+90) 216 544 24 00 veya eposta abdullah@eksim.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Bahreyn Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Bahreyn Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Bahreyn, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Bahreyn konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Bahreyn konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Bahreyn konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Bahreyn Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Bahreyn konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Bahreyn Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Bahreyn Büyükelçiliği

İstanbul’daki Bahreyn Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Bahreyn konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Bahreyn için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Bahreyn konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 216 544 24 62 (+90) 216 544 24 00 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Bahreyn konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Bahreyn konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.