Cook Adaları Flag

İstanbul'daki Cook Adaları Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Cook Adaları Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Cook Adaları Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Cook Adaları Büyükelçiliğini ve diğer tüm Cook Adaları konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Cook Adaları Konsolosluğu
Cook Islands Consulate in Istanbul, Turkey Yeni Parseller Sok. No.20 K Binasi Kat:4-5 34805 Kavacik Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 216 538 80 00-11

Faks numarası:

(+90) 216 322 37 10

Eposta:

ahmet@gantek.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Ahmet Sefik Ongun

Çalışma Saatleri:

Cook Adaları Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Cook Adaları ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Cook Adaları Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Ahmet Sefik Ongun tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 216 538 80 00-11 veya eposta ahmet@gantek.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Cook Adaları Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Cook Adaları Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Cook Adaları, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Cook Adaları konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Cook Adaları konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Cook Adaları konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Cook Adaları Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Cook Adaları konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Cook Adaları Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Cook Adaları Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Cook Adaları konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Cook Adaları için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Cook Adaları konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 216 538 80 00-11 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Cook Adaları konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Cook Adaları konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.