Ruanda Flag

İstanbul'daki Ruanda Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Ruanda Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Ruanda Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Ruanda Büyükelçiliğini ve diğer tüm Ruanda konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Ruanda Konsolosluğu
Rwandan Consulate in Istanbul, Turkey Ebululla cad.Meydan sok. Mermerler Sitesi B Block D:3 Etiler Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 352 06 56

Faks numarası:

Eposta:

info@rwanda.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Inanc Ciftci

Çalışma Saatleri:

Ruanda Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Ruanda ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Ruanda Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Inanc Ciftci tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 352 06 56 veya eposta info@rwanda.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Ruanda Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Ruanda Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Ruanda, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Ruanda konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Ruanda konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Ruanda konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Ruanda Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Ruanda konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Ruanda Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Ruanda Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Ruanda konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Ruanda için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Ruanda konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 352 06 56 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Ruanda konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Ruanda konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.