Karadağ Flag

İstanbul'daki Karadağ Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Karadağ Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Karadağ Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Karadağ Büyükelçiliğini ve diğer tüm Karadağ konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Karadağ Konsolosluğu
Consulate General of Montenegro in Istanbul, Turkey - Harman Sok. No:5 Harmanci Giz Plaza - 10A Kati 20 Nolu Bagimsiz Bolum Levent - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 0212 278 00 07/08

Faks numarası:

Eposta:

istanbul@mfa.gov.me

Websitesi:

Konsolos:

Jelena Grbovic

Çalışma Saatleri:

By appointment

Karadağ Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Karadağ ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Karadağ Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Jelena Grbovic tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 0212 278 00 07/08 veya eposta istanbul@mfa.gov.me ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Karadağ Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Karadağ Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Karadağ, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Karadağ konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Karadağ konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Karadağ konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Balikesir, Gaziantep, İskenderun, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Karadağ Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Karadağ konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Karadağ Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Karadağ Büyükelçiliği

İstanbul’daki Karadağ Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Karadağ konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Karadağ için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Karadağ konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 0212 278 00 07/08 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Karadağ konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Karadağ konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.