Northern Kıbrıs Flag

Mersin'daki Northern Kıbrıs Konsolosluğu

Türkiye Flag

Mersin'daki Northern Kıbrıs Konsolosluğu. Bu sayfada, Mersin'daki Northern Kıbrıs Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Northern Kıbrıs Büyükelçiliğini ve diğer tüm Northern Kıbrıs konsolosluklarını görebilirsiniz.

Mersin'daki Northern Kıbrıs Konsolosluğu
North Cypriot Consulate in Mersin, Turkey 71/3, Ataturk Caddesi 33010 Mersin Turkey

Telefon numarası:

(+90) (324) 237 24 82 / 83

Faks numarası:

(+90) (324) 237 25 20

Eposta:

mersin@kktcbe.org kktcmersin@yahoo.com

Websitesi:

Konsolos:

Zalihe Erden

Çalışma Saatleri:

Northern Kıbrıs Konsolosluğu - Mersin’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Northern Kıbrıs ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Mersin'daki Northern Kıbrıs Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Zalihe Erden tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (324) 237 24 82 / 83 veya eposta mersin@kktcbe.org kktcmersin@yahoo.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Northern Kıbrıs Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Mersin'daki Northern Kıbrıs Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mersin Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Northern Kıbrıs, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Northern Kıbrıs konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Northern Kıbrıs konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Northern Kıbrıs konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Northern Kıbrıs Büyükelçiliği - Mersin'daki veya Türkiye'daki diğer bir Northern Kıbrıs konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Northern Kıbrıs Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Northern Kıbrıs Büyükelçiliği

Mersin’daki Northern Kıbrıs Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Mersin’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Northern Kıbrıs konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Northern Kıbrıs için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Northern Kıbrıs konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (324) 237 24 82 / 83 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Northern Kıbrıs konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Northern Kıbrıs konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.