Japonya Flag

İstanbul'daki Japonya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Japonya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Japon Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Japon Büyükelçiliğini ve diğer tüm Japon konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Japonya Konsolosluğu
Japanese Consulate General in Istanbul, Turkey Tekfen Tower 10th Floor Buyukdere Caddesi No. 209 4. Levent Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 317 4600

Faks numarası:

(+90) 212 317 4604

Eposta:

culture@jpcons-ist.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Katsuyoshi Hayashi

Çalışma Saatleri:

Mon-Fri: 09.00-17.30

Japonya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Japon ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Japonya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Katsuyoshi Hayashi tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 317 4600 veya eposta culture@jpcons-ist.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Japon Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Japon Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Japonya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Japon konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Japon konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Japon konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Japonya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Japon konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Japonya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Japonya Büyükelçiliği

İstanbul’daki Japon Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Japon konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Japonya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Japon konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 317 4600 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Japon konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Japon konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.