Polonya Flag

Mersin'daki Polonya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Mersin'daki Polonya Konsolosluğu. Bu sayfada, Mersin'daki Polonya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Polonya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Polonya konsolosluklarını görebilirsiniz.

Mersin'daki Polonya Konsolosluğu
Polish Consulate in Mersin, Turkey Ismet Inonu Bulvari uysal, Apt. K.4 D.7 33100 Mersin Turkey

Telefon numarası:

(+90) 324 232 4618

Faks numarası:

(+90) 324 231 4531

Eposta:

jtasci@natagroup.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Jan Tasci

Çalışma Saatleri:

Polonya Konsolosluğu - Mersin’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Polonya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Mersin'daki Polonya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Jan Tasci tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 324 232 4618 veya eposta jtasci@natagroup.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Polonya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Mersin'daki Polonya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mersin Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Polonya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Polonya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Polonya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Polonya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve Mersin

Türkiye'daki Polonya Büyükelçiliği - Mersin'daki veya Türkiye'daki diğer bir Polonya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Polonya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Polonya Büyükelçiliği

Mersin’daki Polonya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Mersin’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Polonya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Polonya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Polonya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 324 232 4618 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Polonya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Polonya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.