Peru Flag

İstanbul'daki Peru Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Peru Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Peru Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Peru Büyükelçiliğini ve diğer tüm Peru konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Peru Konsolosluğu
Peruvian Consulate in Istanbul, Turkey Tekstilkent Koza Plaza A Blok K.22 Esenler 34235 Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 438 2777

Faks numarası:

(+90) (212) 438 2776

Eposta:

consulperu-ist@diplomats.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Jak Hayim

Çalışma Saatleri:

Peru Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Peru ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Peru Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Jak Hayim tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 438 2777 veya eposta consulperu-ist@diplomats.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Peru Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Peru Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Peru, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Peru konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Peru konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Peru konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Peru Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Peru konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Peru Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Peru Büyükelçiliği

İstanbul’daki Peru Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Peru konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Peru için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Peru konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 438 2777 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Peru konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Peru konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.