Türkiye Flag

Cebu City'daki Türkiye Konsolosluğu

Filipinler Flag

Cebu City'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Cebu City'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Filipinler'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Filipinler da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Cebu City'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Cebu City, the Philippines B. Benedicto & Son Co., Inc. 99-101 Plaridel Street Cebu City Philippines

Telefon numarası:

(+63) (32) 254-7025 (+63) (32) 255-0941

Faks numarası:

(+63) (32) 255-0113

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Mrs Leontina Benedice

Çalışma Saatleri:

08.00-17.00

Türkiye Konsolosluğu - Cebu City’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Filipinler’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Cebu City'daki Türkiye Konsolosluğu, Filipinler Konsolosu Mrs Leontina Benedice tarafından yönetilmektedir ve telefon (+63) (32) 254-7025 (+63) (32) 255-0941 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Cebu City'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Cebu City Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Filipinler’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Filipinler’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Cebu City

Filipinler'daki Türkiye Büyükelçiliği - Cebu City'daki veya Filipinler'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Filipinler'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Manila’daki Türkiye Büyükelçiliği

Cebu City’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Cebu City’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Filipinler ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+63) (32) 254-7025 (+63) (32) 255-0941 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Filipinler’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.