Amerika Birleşik Devletleri Flag

İstanbul'daki Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Amerikan Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Amerikan Büyükelçiliğini ve diğer tüm Amerikan konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu
American Consulate General in Istanbul, Turkey Istinye Mah. ecsehitler Sokak, No:2 Istinye/,Istanbul Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 335 9000

Faks numarası:

(+90) 212 335 9019 (+90) 212 335 9135

Eposta:

amcongen1@tnn.net

Websitesi:

istanbul.usconsulate.gov

Konsolos:

Mr Scott Frederic Kilner

Çalışma Saatleri:

Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Amerikan ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Scott Frederic Kilner tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 335 9000 veya eposta amcongen1@tnn.net ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Amerikan Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Amerikan Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Amerikan konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Amerikan konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Amerikan konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Adana, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Amerikan konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği

İstanbul’daki Amerikan Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Amerikan konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Amerikan konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 335 9000 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Amerikan konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Amerikan konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.