Türkiye Flag

Hong Kong'daki Türkiye Konsolosluğu

Hong Kong Flag

Hong Kong'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Hong Kong'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Hong Kong'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Hong Kong da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Hong Kong'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Hong Kong, Hong Kong Room 301, 3rd floor, Sino Plaza 255-257 Gloucester Road Causeway Bay Hong Kong

Telefon numarası:

(+852) 2572 1331

Faks numarası:

(+852) 2893 1771

Eposta:

consulate.hongkong@mfa.gov.tr

Websitesi:

www.hongkong.cg.mfa.gov.tr

Konsolos:

Haldun Tekneci

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Hong Kong’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Hong Kong’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Hong Kong'daki Türkiye Konsolosluğu, Hong Kong Konsolosu Haldun Tekneci tarafından yönetilmektedir ve telefon (+852) 2572 1331 veya eposta consulate.hongkong@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Hong Kong'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hong Kong Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Hong Kong’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Hong Kong’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Hong Kong

Hong Kong'daki Türkiye Büyükelçiliği - Hong Kong'daki veya Hong Kong'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Hong Kong'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Hong Kong’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Hong Kong’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Hong Kong ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+852) 2572 1331 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Hong Kong’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.