Bosna Hersek Flag

İzmir'daki Bosna Hersek Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Bosna Hersek Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Bosna Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Bosna Büyükelçiliğini ve diğer tüm Bosna konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Bosna Hersek Konsolosluğu
Bosnian Herzegovinian Consulate in Izmir, Turkey Mustafa Kemal Ataturk Bulvari No. 65 Ataturk Organize Sanayi Bolgesi 35620 Cigli-Izmir Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232 328 1890

Faks numarası:

(+90) 232 328 1889

Eposta:

izmirconsulbh@terbay.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Kemal Baysak

Çalışma Saatleri:

Bosna Hersek Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Bosna ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Bosna Hersek Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Kemal Baysak tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232 328 1890 veya eposta izmirconsulbh@terbay.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Bosna Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Bosna Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Bosna Hersek, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Bosna konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Bosna konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Bosna konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Bursa, İstanbul, İzmir ve Karatay

Türkiye'daki Bosna Hersek Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Bosna konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Bosna Hersek Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Bosna Hersek Büyükelçiliği

İzmir’daki Bosna Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Bosna konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Bosna Hersek için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Bosna konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232 328 1890 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Bosna konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Bosna konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.