Türkiye Flag

Cape Town'daki Türkiye Konsolosluğu

Güney Afrika Flag

Cape Town'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Cape Town'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Güney Afrika'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Güney Afrika da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Cape Town'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Cape Town, South Africa -CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED-

Telefon numarası:

(+27) 12 342 60 55-56 (Embassy in Pretoria)

Faks numarası:

Eposta:

embassy.pretoria@mfa.gov.tr

Websitesi:

pretoria.emb.mfa.gov.tr

Konsolos:

Vacant

Çalışma Saatleri:

-CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED-

Türkiye Konsolosluğu - Cape Town’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Güney Afrika’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Cape Town'daki Türkiye Konsolosluğu, Güney Afrika Konsolosu Vacant tarafından yönetilmektedir ve telefon (+27) 12 342 60 55-56 (Embassy in Pretoria) veya eposta embassy.pretoria@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Cape Town'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Cape Town Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Güney Afrika’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Güney Afrika’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Cape Town

Güney Afrika'daki Türkiye Büyükelçiliği - Cape Town'daki veya Güney Afrika'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Güney Afrika'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Pretoria’daki Türkiye Büyükelçiliği

Cape Town’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Cape Town’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Güney Afrika ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+27) 12 342 60 55-56 (Embassy in Pretoria) ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Güney Afrika’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.