Türkiye Flag

Freetown'daki Türkiye Konsolosluğu

Sierra Leone Flag

Freetown'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Freetown'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Sierra Leone'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Sierra Leone da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Freetown'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Honorary Consulate in Freetown - 5 Light Foot Boston Street - Freetown - Sierra Leone

Telefon numarası:

(+232) 25535353 or 099535353

Faks numarası:

Eposta:

messi.taylor@consulateofturkey.sl
info@hm-diamonds.com
consulateofturkeysl@gmail.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Hisham Mackie

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Freetown’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Sierra Leone’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Freetown'daki Türkiye Konsolosluğu, Sierra Leone Konsolosu Mr Hisham Mackie tarafından yönetilmektedir ve telefon (+232) 25535353 or 099535353 veya eposta messi.taylor@consulateofturkey.sl
info@hm-diamonds.com
consulateofturkeysl@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Freetown'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Freetown Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Sierra Leone’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Sierra Leone’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Freetown

Sierra Leone'daki Türkiye Büyükelçiliği - Freetown'daki veya Sierra Leone'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Sierra Leone'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Freetown’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Freetown’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Sierra Leone ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+232) 25535353 or 099535353 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Sierra Leone’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.