Türkiye Flag

İskenderiye'daki Türkiye Konsolosluğu

Mısır Flag

İskenderiye'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, İskenderiye'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Mısır'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Mısır da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

İskenderiye'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Alexandria, Egypt 11, Kamel El Kilani Street Alexandria Egypt

Telefon numarası:

(+20) 3 399 0700

Faks numarası:

(+20) 3 399 0725

Eposta:

consulate.alexandria@mfa.gov.tr

Websitesi:

alexandria.cg.mfa.gov.tr

Konsolos:

Mr Semih Letfe Turgut

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - İskenderiye’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Mısır’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İskenderiye'daki Türkiye Konsolosluğu, Mısır Konsolosu Mr Semih Letfe Turgut tarafından yönetilmektedir ve telefon (+20) 3 399 0700 veya eposta consulate.alexandria@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İskenderiye'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İskenderiye Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Mısır’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Mısır’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İskenderiye

Mısır'daki Türkiye Büyükelçiliği - İskenderiye'daki veya Mısır'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Mısır'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Kahire’daki Türkiye Büyükelçiliği

İskenderiye’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İskenderiye’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Mısır ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+20) 3 399 0700 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Mısır’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.