Güney Afrika Flag

İzmir'daki Güney Afrika Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Güney Afrika Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Güney Afrika Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Güney Afrika Büyükelçiliğini ve diğer tüm Güney Afrika konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Güney Afrika Konsolosluğu
South African Consulate General in Izmir, Turkey I.A.O.S.B. 10008 Sokak No:1 35620 Cigli Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232 376 8445

Faks numarası:

(+90) 232 376 7942

Eposta:

tamertaskin@petrofer.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Tamer Taskin

Çalışma Saatleri:

Güney Afrika Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Güney Afrika ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Güney Afrika Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Tamer Taskin tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232 376 8445 veya eposta tamertaskin@petrofer.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Güney Afrika Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Güney Afrika Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Güney Afrika, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Güney Afrika konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Güney Afrika konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Güney Afrika konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Güney Afrika Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Güney Afrika konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Güney Afrika Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Güney Afrika Büyükelçiliği

İzmir’daki Güney Afrika Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Güney Afrika konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Güney Afrika için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Güney Afrika konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232 376 8445 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Güney Afrika konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Güney Afrika konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.