Lüksemburg Flag

İzmir'daki Lüksemburg Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Lüksemburg Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Lüksemburg Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Lüksemburg Büyükelçiliğini ve diğer tüm Lüksemburg konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Lüksemburg Konsolosluğu
Luxembourg Honorary Consulate in Izmir, Turkey - Bintur Turizm ve Catering Hizmetleri A.S - Gaziosmanpasa Bulvari - Bati Ishan No.10 Kat.4 - 35210 Izmir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232 482 22 00

Faks numarası:

Eposta:

feyhan.yasar@yasar.com.tr

Websitesi:

ankara.mae.lu

Konsolos:

Mrs. Emine Yasar

Çalışma Saatleri:

By appointment

Lüksemburg Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Lüksemburg ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Lüksemburg Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mrs. Emine Yasar tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232 482 22 00 veya eposta feyhan.yasar@yasar.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Lüksemburg Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Lüksemburg Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Lüksemburg, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Lüksemburg konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Lüksemburg konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Lüksemburg konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Lüksemburg Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Lüksemburg konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Lüksemburg Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Lüksemburg Büyükelçiliği

İzmir’daki Lüksemburg Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Lüksemburg konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Lüksemburg için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Lüksemburg konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232 482 22 00 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Lüksemburg konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Lüksemburg konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.