Türkiye Flag

Port Louis'daki Türkiye Konsolosluğu

Mauritius Flag

Port Louis'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Port Louis'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Mauritius'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Mauritius da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Port Louis'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Port Louis, Mauritius c/o Currimjee Jeewanjee & Co. Ltd. 38 Royal Street Port Louis Mauritius

Telefon numarası:

(+230) 206 6200

Faks numarası:

(+230) 240 8133

Eposta:

bashir.currimjee@currimjee.intnet.mu

Websitesi:

Konsolos:

Mr. Bashir A. Currimjee

Çalışma Saatleri:

8.30 a.m. to 4.30 p.m.

Türkiye Konsolosluğu - Port Louis’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Mauritius’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Port Louis'daki Türkiye Konsolosluğu, Mauritius Konsolosu Mr. Bashir A. Currimjee tarafından yönetilmektedir ve telefon (+230) 206 6200 veya eposta bashir.currimjee@currimjee.intnet.mu ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Port Louis'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Port Louis Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Mauritius’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Mauritius’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Port Louis

Mauritius'daki Türkiye Büyükelçiliği - Port Louis'daki veya Mauritius'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Mauritius'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Port Louis’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Port Louis’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Mauritius ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+230) 206 6200 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Mauritius’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.