Türkiye Flag

Auckland'daki Türkiye Konsolosluğu

Yeni Zelanda Flag

Auckland'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Auckland'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Yeni Zelanda'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Yeni Zelanda da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Auckland'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Auckland, New Zealand 9 Marama Street, Torbay P.O. Box 99 159, Newmarket Auckland 1149 New Zealand

Telefon numarası:

(+64) 9 473 1167

Faks numarası:

(+64) 9 522 2281

Eposta:

kavvas@techloom.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr A. Nejat Kavvas

Çalışma Saatleri:

09.30 - 17.00

Türkiye Konsolosluğu - Auckland’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Yeni Zelanda’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Auckland'daki Türkiye Konsolosluğu, Yeni Zelanda Konsolosu Mr A. Nejat Kavvas tarafından yönetilmektedir ve telefon (+64) 9 473 1167 veya eposta kavvas@techloom.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Auckland'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Auckland Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Yeni Zelanda’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Yeni Zelanda’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Auckland ve Christchurch

Yeni Zelanda'daki Türkiye Büyükelçiliği - Auckland'daki veya Yeni Zelanda'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Yeni Zelanda'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Wellington’daki Türkiye Büyükelçiliği

Auckland’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Auckland’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Yeni Zelanda ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+64) 9 473 1167 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Yeni Zelanda’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.